Zinkovanie

 
Zinkovanie (pozinkovanie) je vytváranie antikoróznych povlakov zinku na povrchu kovových výrobkov, alebo hutníckych polotovarov (najmä ocele a železa). Zinkovanie dodá predmetom nielen antikoróznu ochranu, ale tiež dekoratívnu hodnotu.
 
Zinkovanie - naša ponuka:
 
Spoločnosť HYKOZINK, s.r.o. Vám ponúka GALVANICKÉ POZINKOVANIE KOVOV.
 
K dispozícií máme jedny z najväčších vaní v okolí ( 3,5 m, šírka 0,8 m, hĺbka 1,2 m ), vďaka čomu nie je pre nás problém ani zinkovanie naozaj veľkých predmetov."             
 
Takže - či už potrebujete povrchovú úpravu - pozinkovanie - spojovacích a iných drobných súčiastok, alebo chcete pozinkovať plechy, pásy, profily, drôty, rôzne zásobníky a nádrže, spojovacie , alebo veľké oceľové konštrukcie, brány... Neváhajte a kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme.
 

Čo ďalej ponúka galvanické zinkovanie a ako prebieha jeho proces?

Ako sme už spomenuli, galvanické zinkovanie dokáže skvalitniť povrchovú úpravu výrobku - dokáže poskytnúť výrobku vysoko dekoratívny vzhľad, vysokú koróznu odolnosť a ochrannú vrstvu.

Zinkovanie prevádzame v zmysle platných noriem pre galvanické zinkovanie.
 

Samotný proces galvanického zinkovania prebieha nasledovne:

  • Po prijatí vášho výrobku určeného na zinkovanie je veľmi dôležité venovať dostatočnú pozornosť dôkladnému odstráneniu hrdze, mastnoty a nečistôt. K odmasteniu každého dielu používame vysoko účinné alkalické odmasťovacie prostriedky.
  • Samotné zinkovanie je vykonávané v slabo kyslých zinkovacích kúpeľoch závesovým aj hromadným spôsobom v zinkovacích bubnoch (spojovací materiál, zinkovanie drobných súčiastok,  atď.)

Pozn:
Kvalita povrchu dielcov a konštrukčné prevedenie má zásadný vplyv na kvalitu a konečný vizuálny vzhľad povrchovej úpravy. Na dieloch nesmú byť slepé otvory, kapilárne spoje. Diely určené na zinkovanie je nutné dodávať zbavené farby, skorodovaných vrstiev, hrubých mastnôt a nečistôt.

Cena zinkovania sa určuje dohodou za 1 kg, alebo dm² podľa charakteru zinkovaného materiálu.

Farba chromátu - podľa požiadaviek klienta môže byť modrá, alebo žltá.

 

Pre podrobnejšie informácie o cenách a priebehu procesu zinkovania nás kontaktujte telefonicky na 0905 304 253 , prípadne píšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .
Pre zobrazenie všetkych kontaktov kliknite  TU.